Zapraszamy sympatyków i wiernych kibiców GLKS Nadarzyn do udziału w akcji. Zapoznaj się z propozycjami TUTAJ

Twórcy serwisu
Michał Pogrudka
Roman Ćwiertniewicz

Pierwsza wygrana w sezonie
W meczu 3 kolejki o II Ligę Męską koszykarze GLKS Nadarzyn odnieśli pierwszą wygraną w tym sezonie. Tego dnia wygrali również piłkarze Rezerw GLKS oraz siatkarki.

Mecz zaczął się spokojnie, zbyt spokojnie. Obie drużyny chodziły po boisku zamiast biegać. Goście zdobyli pierwsze punkty, ale to my w 3 minucie prowadziliśmy 4:2. Mimo to team z Ostrołęki szybko wyszedł na prowadzenie 13:6 w połowie I kwarty. Później my nadrobiliśmy kilka punktów (w 9 minucie 13:11 dla OKK), aby zespół z Ostrołęki mógł nam ponownie odskoczyć i zakończyć I kwartę wynikiem 19:14.

II kwarta była podobnie wyrównana jak pierwsza, raz my rzucaliśmy, raz goście - w 9 minucie drugiej kwarty przegrywaliśmy juz 32, ale kilkoma dobrymi akcjami w ataku i bronie udało nam się zakończyć pierwszą odsłonę spotkania 34:31 dla zespołu przyjezdnego.
Drugą odsłonę (III kwartę) meczu zaczęliśmy zdecydowanie pewniej i szybciej, ale to w 87 minucie III kwarty zespół z Ostrołęki uciekł nam na 8 punktów (48:40) nie oddając w niej ani razu prowadzenia i wygrywając na końcu III kwarty 53:49.
IV i ostatnia kwarta to nasze być albo nie być. Zaczęło się nie najlepiej, ponieważ drużyna gości odskoczyła od nas szybko na wynik 61:53 (w 3 minucie ost. kwarty). Jednak wtedy coś zaskoczyło, lepsza obrona, kilka strat gości, nasze kontry, wysoka ilość fauli przeciwników i z 8 punktów do tyłu nagle w 6 minucie IV kwarty wychodzimy na prowadzenie 65:61. Później goście rzucają 2 punktu i jest 65:63. W 38 minucie spotkania powiększamy swoje prowadzenie do 9 punktów, aby ostatecznie wygrać całe spotkanie 81:68. Trzeba przyznać, ze końcówka meczu była nerwowa, ale to nam udało się wygrać wojnę nerwów i ostatecznie zwyciężyć w całym spotkaniu.
W ciągu pierwszych dwóch kwart ani razu nie udało nam się trafić zza linii 3 pkt. Dopiero w 28 minucie meczu tj. III kwarcie pierwszą "trójkę" trafił zawodnik #7 Krzysiek Rzepa. Od tego momentu dorzuciliśmy jeszcze 3 rzuty za trzy: 2x Paweł Morawski (który zagrał pierwsze spotkanie w tym sezonie po kilku miesięcznej absencji od razu będąc jednym z najlepszych strzelców drużyny) oraz 1x Paweł Kiliński (zdobywając najwięcej punktów dla naszego zespołu).

Przez całe spotkanie trafiliśmy 16 rzutów osobistych na 24 oddane. Daje to skuteczność ok. 66% - nie jest to bardzo zła skuteczność, ale gdybyśmy trafili wszystkie w o 8 pkt. więcej. Zespół gości trafił jedynie 6 rzutów osobistych na 16 oddanych.
Pierwsze trzy kwarty obfitowały z naszej strony w faule, co spowodowało, że zawodnik #19 Maciej Ślusarczyk "zdobył" piąty swój faul i był zmuszony opuścił boisko. Natomiast w kwarcie IV nie odnotowaliśmy nawet jednego przewinienia.

Tak jak dwa tygodnie temu, tak i w sobotę nie zabrakło naszych kibiców. Przyszło ich chyba nawet więcej niz wtedy dając nam świetny doping i motywację walki. Bardzo za to dziękujemy i ciągle liczymy na jeszcze więcej!

Tymczasem cieszmy się pierwszy zwycięstwem w tym sezonie i oby własnie teraz zaczęła się dla nas dobra passa. Od poniedziałku powrót do treningu i przygotowania przed kolejnym sobotnim meczem na naszej hali, ponownie z nieznaną dla nas do tej pory drużyną MKS Jurand Ciechanów.

GLKS Nadarzyn vs OKK Ostrołęka 81:68
(14:19; 18:19; 17:15; 32:15)

GLKS (Kiliński 24 pkt, Morawski 21 pkt, Kawecki 11 pkt, Pakuła 10 pkt, Rzepa K. 9 pkt, Rzepa J. 2 pkt, Maciejak 2 pkt, Pielech 2 pkt, )

OKK (Ryfa 26 pkt, Wysocki 14 pkt, Baczewski M. 11 pkt, Baczewski W. 6pkt, Bieńkowski 6 pkt, Moskalik 3 pkt, Kłos 2 pkt)

Autor: Jacek Rzepa; Data: Niedziela, 24 października 2010;