Zapraszamy sympatyków i wiernych kibiców GLKS Nadarzyn do udziału w akcji. Zapoznaj się z propozycjami TUTAJ

Twórcy serwisu
Michał Pogrudka
Roman Ćwiertniewicz

Wygrana z Jurandem
W meczu IV kolejki o II Ligę Męską koszykarze z Nadarzyna wygrali ze swoimi rywalami z Ciechanowa 109:85.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, gra była raczej wyrównana, choć w 6 minucie spotkania goście odskoczyli naszej drużynie na 6 punktów (15:9). Szybka pogoń naszej drużyny (14:0 – w tym dwa rzuty za 3 punkty) nie pozwoliła na utrzymanie tej przewagi i 3 minuty później mamy już wynik 23:15 dla drużyny GLKSu. Nasza przewaga w ostatniej kwarcie maleje do 4 punktów i ta kończy się wynikiem 25:21 dla gospodarzy.

II kwarta to koncert trójek w wykonaniu naszych zawodników, którzy trafili 8 rzutów z 3 pkt (punktowali na zmianę Rzepa J., Pakuła, Iwanowicz, Pakuła, Rzepa J., Iwanowicz x2, Herczyk). Dopiero w ostatniej minucie zdobywamy swoje pierwsze punkty z półdystansu w II kwarcie. Przy słabej skuteczności rzutów wolnych drużyny MKS Juranda I połowa spotkania kończy się wynikiem 59:36 dla GLKSu.
Po zmianie stron gra staje się bardziej wyrównana, jednak nadal wysoka celność za trzy (3 x 3 w III kw) oraz rzutów wolnych pozwala na utrzymać bezpieczną przewagę, a nawet ją powiększać dając w 9 minucie III kwarty wynik 83:53.
Ostatnią odsłonę spotkania wygrywają goście wynikiem 29:26, jednak spokojna gra do końca oraz dużo celnych rzutów wolnych pozwalają nam ostatecznie wygrać całe spotkanie 109:85.

Należy zaznaczyć, że w tym spotkaniu udało nam się trafić aż 16 rzutów za 3 punkty oraz  17 na 21 rzutów wolnych. Najlepszymi punktującym byli Pakuła Janusz 23 punkty (2x3, 7x2, 3x1) oraz Iwanowicz Grzegorz 21 punktów (5x3! – szósta trójka była blisko, 5x2). Za 3 punktowali również:
Rzepa K. x2, Rzepa J.x2,  Morawski x2, Herczyk x1, Kiliński x1, Ślusarczyk x1). Co ciekawe każdy z 12-tki zawodników zapisał na swoim koncie rzucone punkty!

Jak zawsze nie sposób podziękować wszystkim kibicom, którzy i tym razem przyszli bardzo liczne na nasze spotkanie i dzięki którym atut własnej hali stał się jeszcze bardziej widoczny. Okrzyki meczowe są z każdym spotkaniem coraz głośniejsze i jest ich coraz więcej. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne mecze!!!

GLKS Nadarzyn vs MKS Jurand Ciechanów (109:85)
(25:21; 34:15; 24:20; 26:29)

GLKS (Pakuła 23 pkt, Iwanowicz 21 pkt, Kiliński 17 pkt, Morawski 14 pkt, Rzepa J. 6 pkt, Rzepa K. 6 pkt, Herczyk 6 pkt, Maciejak 5 pkt, Plaskota 3 pkt, Pielech 3 pkt, Ślusarczyk 3 pkt, Kołakowski 2 pkt)

MKS Jurand (Dobrzyński 22 pkt, Komorowski 22 pkt, Nałęcz 16 pkt, Klimkiewicz 9 pkt, Przewodowski 8 pkt, Poznański 3 pkt, Wiśniewski 2 pkt, Bukalski 2 pkt, Durka 1 pkt)

Autor: Jacek Rzepa; Data: Piątek, 12 listopada 2010;